Augusztus 9.: a könyvek szerelmeseinek világnapja
Minden szó érték, mondta Cassiodorus[1], s könyvek másolásába fogott, egy korban, melyben az írott szó értéktelen, ő múltból jövőbe könyveket mentett.
Szó, szó, szó, mondta a bús dán királyfi[2], félredobva a könyvet, az igazság nevében, a színpadon vad gyilkolásba fogott, s az utókorra csak hullákat hagyott.
Minden szó haszon, mondta egy nyomdász, lektűrt és ponyvát nyomtatott, s a gondolat inflálódott.
A szó én vagyok, mondta az író, s csak önmagát írta meg, tapsolt a kritika és a sok sorstárs, de az utókorra semmit sem hagyott.
A szó fegyver, mit ellenünk fennek, mondták a barnaingesek, s pernyévé vált a gondolat, melyet az árjaság át nem járhatott.
A szó veszélyes, hallgattassuk el, mondták a tarkaingesek: nem égetnek, csak hallgattatnak, de a gondolat túléli őket is.
Vajon lesz-e egy új Cassiodorus, kinek a leírt szó szent és örök, ki szolgája, s nem bírája lesz a szónak, mert gondolatot csak gondolat győzhet le
- az erőszak sosem.
[1] Cassiodorus (Kr. u. 487-583): római államférfi Nagy Theodorik és családja szolgálatában. Később visszavonult és megalapította a Vivarium kolostort, melyben a szerzetesek feladatai közé tartozott a régi könyvek másolása és tanulmányozása. Alakja megjelenik a Régi idők Boldogságboltja c. könyvemben is. [2] utalás Shakespeare Hamlet c. drámájára
Végre egy tökéletes vers a könyvek szeretetére, amit egész kis korban el lehet érni a gyerekeknél. A családban kis korban kezdeni lehet. Ha a szülők szeretnek olvasni és könyvek sorakoznak a konyvespolcon, a gyerekek is ezt fogják tenni. Nagyon köszönöm, hogy ez a vers megszületett, mert a gyermekeim is szeretnek.olvasni es szeretik a könyveket.